thumb

Her kalınlık ve renkte Polipropilen (PP) iplik üretimi gerçekleştiren ASİL BCF, 1967 yılından bu yana faaliyet gösteren Asil Group’un tekstil sektöründeki yatırımı olarak 2013 yılında kurulmuştur.

Asil Group, Gaziantep’in dünyanın halı üretim merkezi haline gelmesine paralel olarak gerçekleştirdiği PP iplik üretim hattı yatırımı sayesinde sektörde katma değer oluşturarak kalıcı olmayı hedeflemektedir.

PP ipliğin kullanıldığı farklı sektörlere hizmet veren ASİL BCF; Dokuma ve tufting halı çeşitleri, duvardan duvara halı, parça halı, araba pas pası, banyo takımı ve döşemelik kumaş üretiminde kullanılan PP iplik üretimi gerçekleştirmektedir.

Çalışanları, tedarikçileri ve müşterileri ile yakın işbirliği politikası çerçevesinde, üretim, hizmet, müşteri memnuniyeti, markalaşma ve ihracat konusunda önemli ilerlemeler sağlanmıştır. Yeni yapılan yatırımlarımız çerçevesinde aşağıda belirtilen iplik çeşitlerinde üretim kapasitemiz aylık 300 tona yükselmiştir:

- PP BCF İplik (Tek Renk ve 3 Renk)
- PP BCF Bükümlü İplik
- PP Fikseli İplik (Tek Kat ve Çift Kat)
- PP Frıze İplik (Tek Kat ve Çift Kat)

Firma prensibi olarak en hızlı servis ve en iyi kaliteyi sürdürmek amacıyla, sektöründe dünyanın lider firmaları tarafından gelişmiş teknoloji ile üretilen son model tekstil makineleriyle üretim yapılmaktadır. Ürünlerini iç piyasanın yanısıra ihracat yoluyla uluslararası pazarda da değerlendiren ASİL BCF, en güncel teknolojiyi ve yenilikleri takip ederek dünya standartlarında hizmet vermenin haklı gururunu taşımaktadır.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde gözlemleyerek kaliteli iplikler, rekabetçi fiyatlar ve en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen ASİL BCF, çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir..